O nas

Koło Naukowe Napędów MELprop powstało w roku 2009. Celem założenia Koła była możliwość wykorzystywania przez studentów zdobywanej w trakcie studiów wiedzy. Koło powstało przy Zakładzie Silników Lotniczych Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, jednak zrzesza studentów nie tylko specjalności Napędy Lotnicze, ale także innych specjalności wydziału MEiL. Dość szeroki zakres prac przy projektach sprawia, że każdy student Politechniki znajdzie tutaj coś dla siebie. Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi wydziałami np. w tematyce inżynierii materiałowej, technik wytwarzania, czy też elektroniki.

Prowadzimy współpracę przy projektach z innymi Kołami Naukowymi (SKAP, SAE). Pomimo tego, że jesteśmy stosunkowo młodym Kołem, to już kilkakrotnie wystąpiliśmy na Targach Kół Naukowych “Konik”, aby zaprezentować efekty swoich prac. Startowaliśmy z powodzeniem o dofinansowanie z Grantów Rektorskich czy w ramach Puli na projekty naukowe Rady Kół Naukowych, za każdym razem pomyślnie rozliczając projekt.

MELprop organizuje wyjścia i wyjazdy do zakładów związanych z tematyką Napędów Lotniczych, bądź pokrewnych branż przemysłu. Odwiedziliśmy między innymi Instytut Lotnictwa w Warszawie, zakład Alstom w Elblągu, Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 4 oraz ich hamownię w Rembertowie, zakład MAAG Gear Zamech w Elblągu i inne. Planujemy już kolejne wycieczki pozwalające przyjrzeć się przebiegowi produkcji. Działalność w Kole to zobywanie wiedzy spoza programu studiów, udział w ciekawych projektach, ciekawe wyjazdy, ale przede wszystkim praca w zespole i wzajemne wsparcie.