Wyjazdy

Członkostwo w kole to nie tylko szkolenia i praca nad projektami. To też wyjazdy do zakładów związanych z przemysłem lotniczym i integracja.


Od początku działalności koła kilkakrotnie odwiedziliśmy PZL Airbus Military na warszawskim Okęciu. Ostatnie wyjście, przede wszystkim dla nowych członków koła, zorganizowaliśmy 16 grudnia. Mieliśmy okazję posłuchać o kolejnych etapach procesu produkcyjnego samolotu, zapoznać się z czynnościami wykonywanymi przez pracowników i zwiedzić halę produkcyjną. Podczas zwiedzania nie zabrakło też wątków historycznych związanych z wcześniej produkowanymi tam lekkimi konstrukcjami, takimi jak Kruk czy Wilga.

Poza krótkimi wycieczkami czasem organizujemy kilkudniowe wyjazdy połączone ze zwiedzaniem.
29 i 30 kwietnia 2016 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu. Mieliśmy okazję zapoznać się z obecną działalnością oraz odwiedzić halę produkcyjną. Nie zabrakło również czasu na obejrzenie już nie produkowanych śmigłowców. Następnie udaliśmy się do Krakowa, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Lotnictwa. Mogliśmy obejrzeć polskie samoloty od czasów II wojny światowej, jak i wnętrza kabin i poszczególne elementy konstrukcyjne. W ramach części krajoznawczej zwiedzaliśmy centrum Krakowa – starówkę oraz Wawel.