Szkolenia

 

 

Szkolenia – to hasło definiuje nasze koło od kilku lat.

 

Nasze szkolenia prowadzimy za darmo dla członków koła, a jedyną zapłatą, której oczekujemy jest późniejsze zaangażowanie i przełożenie zdobytej wiedzy na rozwój projektów. Szkolenia prowadzą starsi, bardziej doświadczeni członkowie, którzy najpierw zdobyli te umiejętności czy to poprzez własne doszkalanie, czy też dzięki nauce na studiach. Jednak to, co my robimy nie jest tylko odzwierciedleniem tego, czego uczymy się na różnych laboratoriach. Bardzo często materiał, jaki pokrywają nasze szkolenia jest dużo bogatszy.

 

Przykładem tutaj może być choćby zorganizowane w tym roku po raz pierwszy szkolenie z programu Solid Works i projekty, jakie członkowie po nim wykonali. Znajdziemy tam na przykład projekt skrzydła, głowicę śmigłowca czy mechanizm ustawiania kierownic w silniku turboodrzutowym. Projekty te na pozór mogą wydawać się trudne lub pracochłonne, jednak wiedza zdobyta w czasie szkolenia wystarcza do ich zrobienia. Członkowie mogą też liczyć na pomoc merytoryczną, na polecenie odpowiedniej do tematu literatury. Bo tym co liczy się tu najbardziej jest doświadczenie prowadzących szkolenia. Są to studenci drugiego, trzeciego, a nawet wyższych lat, którzy swoją wiedzę zdobywali podobnie jak studenci niższych lat – na laboratoriach, wykładach, ale też szkoleniach organizowanych wcześniej.

 

Nasza “oferta” obejmuje nie tylko programy cadowskie. Od dwóch lat uczymy także oprogramowania do symulacji ANSYS, licencję na które otrzymaliśmy od firmy MESco. W ciągu tych dwóch lat dzięki pomocy w formie szkoleń udało się ukończyć projekt silnika rakietowego, a także ruszyć do przodu prace nad modernizacją silnika pulsacyjnego. Teraz w naszym kole jest wiele osób, które zajmują się analizami przepływowymi czy wytrzymałościowymi, a liczba osób przygotowanych, żeby przejąć szkolenia w następnych latach ciągle rośnie.