Akademia BOSCHA – KNN MELprop

Pasjonują Cię silniki? Marzysz aby było szybciej, dalej, lepiej?

Jeśli tak, to dobrze trafiłeś. Znajdziesz tutaj ludzi dzielących te same zainteresowania, niebojących się wyzwań, cierpliwie zmierzających do swoich celów. A wszystko to wokół tematyki napędów!

Akademia BOSCHA

 

Od roku akademickiego 2014/2015 KNN MELprop bierze udział w organizowaniu warsztatów w ramach akademii wynalazaców im. Roberta Boscha. Program jest skierowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów, którzy w pierwszym etapie akademii uczestniczą w warsztatach organizowanych przez koła naukowe, a następnie mogą przygotować pracę na konkurs na wynalazek, który będzie mógł być zastosowany w praktyce.

 

KNN MELprop dwukrotnie zorganizowało serię warsztatów. W pierwszej edycji projektu uczniowie poznali zasadę działania silnika Stirlinga oraz wykonali jego konstrukcję z łatwo dostępnych materiałów – puszek, drutu i balonów. W ubiegłym roku tematem warsztatów były turbiny parowe, których modele zostały przygotowane z puszek po dezodorancie, styropianu i plastiku.

 

W tym roku planujemy ponownie gościć uczniów, którzy będą mogli poznać sposoby trawienia zaworów wykonanych z blachy i sami zbadać, który z nich okaże się optymalny.