Wycieczka do Polonia Aero – KNN MELprop

Pasjonują Cię silniki? Marzysz aby było szybciej, dalej, lepiej?

Jeśli tak, to dobrze trafiłeś. Znajdziesz tutaj ludzi dzielących te same zainteresowania, niebojących się wyzwań, cierpliwie zmierzających do swoich celów. A wszystko to wokół tematyki napędów!

  • Michał Suchonos
  • 3 kwietnia 2017
  • 20:02

24 marca część z nas wybrała się na wycieczkę do jednego z najbardziej zaawansowanych laboratoriów turbin niskiego ciśnienia w Europie. Zakład ten znajduje się w Zielonce.

 

Dzięki gościnności Polonia Aero mogliśmy zobaczyć jak wygląda proces przygotowania do testów jaki i posłuchać o samych testach. Dowiedzieliśmy m.in. się jak wiele czasu potrzeba na przygotowanie zakładu do testów turbiny w porównaniu do samych testów (około 3/4 czasu to przygotowania), oraz jak skomplikowany jest to proces. Największe firmy lotnicze właśnie w takich zakładach jak Polonia Aero testują swoje turbiny walcząc o zwiększenie sprawności silnika choćby o 0.5%.

 

W przyszłości na pewno będziemy kontynuowali nasze wyjścia do przeróżnych zakładów zajmujących się napędami, a samo Polonia Aero będziemy ciepło wspominać i z pewnością nowi członkowie KNN MELprop z chęcią sami odwiedzą laboratorium.