Szkolenie z ANSYS Mechanical – KNN MELprop

Pasjonują Cię silniki? Marzysz aby było szybciej, dalej, lepiej?

Jeśli tak, to dobrze trafiłeś. Znajdziesz tutaj ludzi dzielących te same zainteresowania, niebojących się wyzwań, cierpliwie zmierzających do swoich celów. A wszystko to wokół tematyki napędów!

• Krzysztof Stamirski
  • 27 marca 2017
  • 19:41

W środę odbyło się pierwsze szkolenie w programie Ansys Mechanical. Uczestnicy warsztatów mieli okazję nauczyć się jak w wyżej wspomnianym programie przeprowadzić analizę naprężeniową prostej konstrukcji spawanej.

Zajęcia rozpoczęliśmy od zaprojektowania układu trzech prętów, korzystając z części programu Ansys o nazwie Design Modeler. Po wykonaniu modelu, zadaliśmy warunki brzegowe i „pocięliśmy” model na elementy skończone.

Ostatecznie przeprowadziliśmy analizę naprężeń w prętach oraz spawie, co dokładnie pokazało nam, gdzie najlepiej taką konstrukcję dodatkowo wzmocnić. Po spotkaniu otrzymaliśmy skrypt z instrukcjami z pierwszych zajęć do utrwalenia wiedzy w domu.

analiza wytrzymałościowa wczesnej wersji konstrukcji